Vytlačiť

Guláš majster spod Vysokej

Udalosť

Guláš majster spod Vysokej
Názov:
Guláš majster spod Vysokej
Kedy:
sob, 30. september 2017
Kde:
Kultúrny dom - Rohožník, Bratislavský kraj
Kategória:
Kultúrne akcie
Kliknutia:
557

Popis

Gulášmajster spod Vysokej - 10. ročník súťaže vo varení guláša.


Organizačné pokyny, pravidlá a priebeh súťaže:

Súťaže sa môžu zúčastniť viacčlenné družstvá, môžu byť rodinné, firemné, obecné bez ohľadu na vek, rasu, náboženstvo, bydlisko ...Družstvo si určí názov podľa vlastného uváženia. Družstvá sa musia prezentovať v čase od 08.00 do 09.00 hod. u organizátora súťaže. Každé družstvo si na začiatku vyžrebuje číslo, pod ktorým odovzdá svoju hodnotiacu vzorku. Množstvo hodnotiacej vzorky je cca. 0,5 l.

Všetky suroviny a ingrediencie potrebné na varenie gulášu, ako i drevo, kotlík a všetko potrebné náradie si zabezpečia súťažné družstvá samé a na svoje náklady. Družstvo pripraví guláš podľa vlastného receptu počas konania súťaže a z vlastných surovín. Guláš môže býť hovädzí, bravčový, z diviny príp. iný druh mäsa ale môže byť aj hríbový, držkový a pod.

Organizátor zabezpečí miesto na varenie a prístup k pitnej vode.

Hodnotiaca vzorka sa odovzdáva o 13.00 hod. a po odovzdaní môžu družstvá z uvareným gulášom naložiť ako uznajú za vhodné (rozdať, predať, zjesť ...). V čase hodnotenia vzoriek guláša sa súťažiaci zdržujú vo svojom určenom priestore. Členovia poroty a súťažiaci počas hodnotenia nesmú spolu komunikovať.Zloženie hodnotiacej poroty: predseda, 4 – 5 členovia poroty. Členovia poroty hodnotia spôsob varenia a finálny produkt – guláš (farbu, vôňu, chuť, konzistenciu a mäso).

 

Prihlásiť sa môžete na obecnom úrade, na tel. čísle 0919 226 202 alebo na eamil:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Kontaktné informácie

Meno:
Ing. Katka Jurkáčková
Telefón:
034/6588101


Miesto konania

Kultúrny dom
Lokácia:
Kultúrny dom
Mesto:
Rohožník
Štát:
Bratislavský kraj
Krajina:
Slovakia