/Rohožník
Rohožník
Oficiálne stránky obce
Otázka pre starostu
Otázka je adresovaná priamo na starostu obce.
Zadajte vaše meno
Zadajte prosím Váš email pre odpoveď!
Napíšte text vašej správy!

E-mailVytlačiťExport ICS

Udalosť

Názov:
Kedy:
pon, 15. máj 2017 - štv, 15. jún 2017
Kategória:
Semináre, kurzy
Kliknutia:

Popis

Už siedmy rok dostane Rohožník príležitosť na to, aby bol život v ňom zase o niečo lepší. Poslúži na to 20 000 eur z grantového programu Náš Rohožník, ktorý vznikol ako spoločná iniciatíva obce Rohožník so spoločnosťou CRH (Slovensko). Tá sa v povedomí obyvateľov spája ako jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí s cementárňou a sieťou betonární a dlhodobou podporou miestneho okolia.
Cieľom grantového programu je prispieť k skvalitneniu života obyvateľov Rohožníka.  „Znamená to vytvárať nové možností na zmysluplné trávenie voľného času detí a mladých ľudí, podporovať inovatívne vzdelávanie, zlepšovať životné prostredie a hlavne, podporovať iniciatívnych ľudí, ktorí chcú robiť život v obci stále lepším”, uviedla Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné vzťahy CRH North Danube.

V minulom roku vzrástol počet žiadostí o príspevok z grantového programu Náš Rohožník o viac ako polovicu oproti roku 2015. Pred tohtoročným ročníkom si firma spolu s obcou urobili prieskum medzi zástupcami obyvateľov a mimovládnych organizácií, s ktorými sa schádzajú v rámci Komunitného poradného panelu. Ten vznikol z iniciatívy firmy, aby získala názor priamo od obyvateľov žijúcich či pracujúcich v okolí cementárne. Rovnako sa ich na názor opýtala aj obec. „Zistili sme, že obyvatelia volajú najmä po skvalitnení ciest, volajú po budovaní či skvalitnení oddychových priestorov či športovísk“, opísal výsledky Peter Švaral, starosta Rohožníka. Pri koncipovaní kritérií, ktoré rozhodujú o ocenených projektoch vychádzala obec a CRH (Slovensko) zo stratégie dlhodobej udržateľnosti. ,,Je kľúčové, aby projekty v sebe niesli prvky kvalitatívnej zmeny a dlhodobého prínosu, ktorý podporuje verejnoprospešný aspekt. Prihliada sa aj na počet dobrovoľníkov, ktorí sú do projektu aktívne zapojení,“ dodala Miroslava Remenárová.

Žiadosti o grantový príspevok do programu Náš Rohožník je možné posielať od 15. mája do 15. júna a podklady k nemu nájdu záujemcovia na https://crh.egrant.sk/, prípadne sa môžu obrátiť priamo na Obecný úrad v Rohožníku.

Kontaktné informácie

Meno:
Ing. Katka Jurkáčková
Telefón:

Bezhotovostné platby

Akceptujeme bezhotovostné platby bankovými kartami na Obecnom úrade

Štatistiky

Používatelia